Вживання зеленого чаю знижує ризик інсульту

Довготривале вживання зеленого чаю може значно знизити ризик ішемічного інсульту - гострого порушення кровопостачання будь-якої області мозку, як йдеться у статті вчених з австралійського Технологічного університету імені Джона Кертіна, опублікованій в журналі Stroke.

Автори дослідження відзначають, що отримані раніше експериментальні дані вказували на здатність чаю знижувати ризик інсульту. Однак результати масових обстежень пацієнтів були суперечливі - головним чином через відсутність точних даних про кількість споживаного чаю.

Австралійські вчені спільно з китайськими колегами обстежили і опитали 374 пацієнти в трьох китайських лікарнях, які перенесли інсульт, а також ще 464 людини (середній вік 69 років) в якості контрольної групи.

"Значне зниження ризику ішемічного інсульту спостерігалося при споживанні як мінімум однієї чашки чаю на тиждень ... Найбільше зниження ризику спостерігалося у тих, хто пив щоденно одну або дві чашки зеленого чаю або чаю сорту" Оолонг ", - йдеться в статті.

Дослідники відзначають, що близько 5 мільйонів чоловік в рік стають жертвами інсультів, що складає близько 10% всіх смертей. Біологічні механізми, пов'язані зі здатністю зеленого чаю знижувати ризик інсульту, поки точно не встановлені. Вчені вважають, що компоненти чаю можуть знижувати артеріальний тиск, утворення тромбів і атеросклероз.

За матеріалами: РИА Новости