Жовтий чай

 

Жовтий чай належить до категорії легко-ферментованих чаїв, процес виробництва яких схожий на виробництво зеленого чаю, але має додаткову завершальну стадію. І ця додаткова стадія є головною відмінною рисою, що формує фундаментальну різницю його від зеленого чаю. Назва цього процесу – зав’ялювання, що призводить в цьому унікальному типі чаю до появи характерного жовтого листя та жовтого забарвлення настою.

Основні види жовтого чаю включають: Junshan Yinzhen, Huoshan Huangya, Anhui Huangdacha etc. Золоті пресовані монетки-медальки та чай шоколадної форми виготовлено на острові Юеянг, провінці Хуннань, звідки походить один із десяти найвизначніших чаїв Піднебесної Жовті Голки Йюншан.

Корисна дія жовтого чаю полягає в наступному:

  1. Покращення апетиту і допомога в травлені їжі. Це пов’язано із тим, що в процесі виробництва жовтого чаю утворюється велика кількість ензимів(ферментів травлення), що слугують добрим захистом для шлунку і водночас збуджують апетит та покращують травлення.
  2. Ферменти травлення відновлюють метаболічну функцію жирових клітин, що сприяє схудненню.
  3. Жовтий чай багатий поліфенолами, амінокислотами, ненасиченими цукрами, вітамінами та білковими субстанція ми, що має значний вплив при профілактиці та лікуванні раку стравоходу.

Спосіб заварювання

Помістити необхідну кількість заварки (згідно власних індивідуальних вподобань) та невелику кількість води (90 градусів) у чайник, чи чашку-заварник на 30 секунд. Потім додати гаряої води до заповнення заварника. Через 2-3 хвилини  можна вживати напій. Для кращого другого заварювання бажано залишити третину заварки у чайнику і потім знову додати води.