Анчан (синій чай)

Ця цілюща рослина має багато назв: кліторія, анчан, тайська орхідея. Сировиною для чаю служать квіти і листочки метеликового горошку – виткої рослини з блакитними або фіолетовими квітами.

Смак - легкий і трав'яний. Дехто помітить нотки вареної кукурудзи і свіжого зеленого горошку. Післясмак досить довгий і солодкуватий, добре освіжає.

Склад

У синьому тайському чаї міститься унікальний комплекс біологічно активних сполук, велика кількість вітамінів і мікроелементів:

• Фосфор (сприяє зміцненню і підтримці цілісності кісток і зубів. Бере участь у передачі нервових імпульсів до м'язів, покращує мозкову активність. Невід'ємний учасник обмінних процесів)

• Залізо (забезпечує процес кровотворення, бере участь в утворенні червоних кров'яних тілець, насичує кров киснем. Необхідно для прекрасного стану волосся, шкіри та нігтів).

• Марганець (зміцнює серцево-судинну систему, покращує емоційний фон і імунітет. Бере участь в будівельному процесі клітин і сприяє засвоєнню заліза).

• Вітамін D (сприяє засвоєнню кальцію, захищає від перевтоми, підвищує імунітет).

• Вітамін K (знижує артеріальний тиск, уповільнює процеси старіння організму.

• Вітамін C (зміцнює імунітет, акумулює енергію в організмі, надає міцність кровоносних судинах, попереджає розвиток атеросклерозу, допомагає засвоєнню заліза, бере активну участь у великій кількості обмінних процесів організму).

• Цинк (впливає на репродуктивне здоров'я, підвищує активність сперматозоїдів, бере участь у виробленні статевих гормонів, необхідний для росту нігтів і волосся, сприяє стабілізації функцій нервової системи, формує міцний імунітет, стабілізує вміст цукру в крові.

• Вітамін В12 (допомагає перемогти депресію і подолати стреси. Сприяє засвоєнню амінокислот, стимулює ріст клітин).

• Вітамін B1 (покращує роботу шлунково-кишкового тракту, позитивно впливає на роботу центральної нервової системи, м'язів і серця).

• Вітамін B3 (стимулює мікроциркуляцію крові і розширює дрібні судини, зміцнює нервову систему, стимулює функції мозку).

• Вітамін B2 (забезпечує ріст клітин, покращує стан шкіри. Нормалізує обмін речовин і роботу серцево-судинної системи).

• Антиоксиданти (вони не можуть самостійно утворюватися і накопичуватися в організмі людини, тому вони повинні регулярно надходи).

Синій чай для схуднення

До складу метеликового горошку входять поліфеноли, які прискорюють метаболізм і сприяють більш ефективному розщепленню і виведенню жирів. Синій чай для схуднення п'ють через день протягом тижня, після чого роблять перерву. У зв'язку з тим, що організм швидко звикає, його слід припинити приймати на 21 день, а потім знову повторити курс.

Як заварювати синій чай

Воду для заварювання чаю з квіток анчану слід закип'ятити і потім дати їй охолонути до 90 градусів. При такій температурі всі цілющі властивості перейдуть в напій. Сухі квіти заварюють гарячою водою, але через кілька секунд її зливають і потім повторно заварюють чай, дають йому настоятися близько 5 хвилин. У готовий синій чай за смаком можна додати лимонний сік, мед або цукор.