Чай каркаде знижує кров'яний тиск і запобігає виникненню хвороби нирок

Напій з екстрактом квіток гібіскуса сабдаріфа (hibiscus sabdariffa) - відомий у нас як чай каркаде - вельми корисний для здоров'я, такий висновок зробили американські фахівці. Квітки цієї рослини містять антиоксиданти, які позбавляють організм від шкідливої ​​дії вільних радикалів, що ушкоджують клітини. Завдяки антиоксидантам чай з гібіскуса здатний знижувати високий кров'яний тиск, а також знижувати ризик інсульту і захворювань серця і нирок, повідомляє британський The Telegraph.

Вчені досліджували 65 осіб у віці від 30 до 70 років, які мали підвищений кров'яний тиск. Їх розділили на 2 групи: перша група 3 рази на день пила чай з гібіскуса, а друга приймала плацебо (нейтральна речовина, за зовнішнім виглядом і смаком імітує лікарський засіб). Після 6 тижнів вчені зафіксували у людей, які пили чай з гібіскуса зниження тиску в середньому на 7,2%. У деяких же пацієнтів тиск знизився на 13,2%. У групі ж, що приймає плацебо, кров'яний тиск знизився на 1,3%.

Фахівців порадували результати експерименту, проте вони мають намір продовжити дослідження. За словами вчених, слід враховувати і те, що високий кров'яний тиск і гіпертонію провокують такі чинники як: екологія, спадковість та неправильне харчування.

За матеріалами: Telegraph, Подробиці