Чай – напій, що має світову популярність

На додаток до заспокійливого впливу і високих смакових якостей, чай протягом кількох століть вживають як природний стимулятор розумової та фізичної діяльності.
Слова мудрості. Згідно давнього японського прислів'я, якщо людина не випила чаю - вона не здатна сприйняти, а ні істину, а ні красу. Англійський письменник Джордж Оруелл одного разу зауважив, що після чашки чаю він відчуває себе мудрішим, сміливішим і більш оптимістично дивиться на світ.
Допінг для розуму. Здавна чай цінується як напій, що надає бадьорість і ясність мислення. У Японії він став відомий завдяки буддисським ченцям. Вони стверджували, що настій чайного листя допомагає їм спати і зосереджуватися під час тривалих медитацій. Отже, відчувши втому, зробіть вибір на користь чашки цілющого напою.
Чай замість таблетки. Протягом століть знаючі люди лікували чаєм головний біль. Спробуйте впоратися зі своїм бажанням негайно вжити звичайне болезаспокійливе. Замість цього сядьте, розслабтеся і випийте чашку зеленого чаю. У порівнянні з знеболюючими таблетками в чаї значно менше кофеїну, а його терапевтичний вплив нітрохи не слабший хімічних препаратів.
Освіжаючий тонік. Чай з льодом - освіжаючий напій, який підбадьорить і підтримає ваші сили у спеку. Напій був створений в 1904 році зневіреним торговцем Річардом Блечуденом. Оскільки ніхто не висловлював бажання пробувати його гарячий чай на ярмарку в виснажливий спеку, він вирішив зімпровізувати і додав в напій кубики льоду. Сьогодні чай з льодом користується великою популярністю, а північноамериканці вживають його набагато частіше, ніж чай гарячий.
Схуднення. З незапам'ятних часів зелений чай є національним японським напоєм, і це може дати пояснення стрункості японців. Крім всіх ритуалів і достатку цілющих якостей, приписуваних зеленому чаю, регулярне вживання цього освіжаючого напою оберігає ще й від появи зайвих кілограмів. Останні наукові дослідження довели, що витяжка із зеленого чая прискорює окислення жирів.
Напій свободи. Поряд з прекрасними смаковими якостями і благотворними для здоров'я властивостями, чай також допоміг жінкам у боротьбі за рівноправність у Великобританії. Одна керуюча булочної переконала господарів дозволити їй подавати чай і легкі закуски для покупців. Ідея стала популярною, і незабаром чайні салони відкрилися всюди, а жінкам, починаючи з 1864 року, було дозволено нарешті з'являтися на публіці без супроводу.