Кава перед операцією допомагає хворому, що звик до кофеїну

Наперекір усталеній думці про те, що перед операцією пацієнту не можна їсти і пити, доктор Рос Кітсон (Ross Kitson) вважає, що чашка кави може допомогти хворим, які звикли до кофеїну.

Пацієнтам зазвичай забороняється їсти або пити ще за кілька годин до того, як їх відвезуть в операційну. Проте, доктор Кітсон пише, що відсутність кофеїну протягом усього 12-ти годин може значно посилити стрес, і без того супроводжуючий операцію, особливо у пацієнтів літнього віку.
Відомо, що симптоми нестачі кофеїну можуть проявлятися в післяопераційному періоді у вигляді головних болів або почуття туги. Доктор Кітсон заявляє, що "якщо пацієнт в змозі випити чашку чорної кави, то я, як анестезіолог, буду щасливий піднести її йому навіть за дві години до операції, якщо тільки буду впевнений, що в каві немає ні краплі молока".

"Я думаю, що середньому, медичному персоналу буде нелегко звикнути до такої методики, так як я зустрічав навіть тих, хто взагалі не дозволяє пацієнтові їсти або пити що-небудь перед операцією, навіть ліки для прийому через рот", - додав доктор Кітсон.

В одному дослідженні, де пацієнтам давали перед операцією таблетки кофеїну, в післяопераційному періоді практично не спостерігалося головних болів. Не менш обнадійливі результати відзначалися при внутрішньовенному кофеїну перед операцією, повідомляє МедПортал.

Водночас, медичний персонал чуйно ставиться до інших звичкок пацієнтів, наприклад, паління. У палаті інтенсивної терапії завзятим курцям часто ставлять наклейки з нікотином до того, як припинити введення седативних препаратів і відключити штучну вентиляцію легенів.

В даний час лікарі легко можуть розпізнати ознаки нестачі кофеїну, особливо у хворих, які п'ють багато міцного чаю або кави. При відміні кофеїну, ймовірність головного болю після операції зростає на 12-16% з кожною чашкою кави, що випивається пацієнтом за день.

До проявів нестачі кофеїну також відносяться стомлення, слабкість, сонливість, розсіяна увага, туга, роздратованість, тривога, в особливих випадках можуть спостерігатися навіть тремор (тремтіння рук), нудота і блювота.

Цікавий той факт, що симптоми нестачі кофеїну виявляються навіть у немовлят, якщо їх мами пили багато кави під час вагітності.

За матеріалами: Медпортал