Кава робить людей поступливішими

Випивши чашечку кави, люди стають поступливішими - вони частіше говорять "так" і легше змінюють свою думку, повідомляє European Journal of Social Psychology. 

До такого висновку прийшли вчені з Квінслендського університету (Австралія), що проводили експерименти за участю 140 студентів. 

На початку дослідження всім учасникам пропонувалося відповісти на питання про їх ставлення до евтаназії і абортів. Потім студентам був запропонований апельсиновий сік в нерозбавленому вигляді або сік з додаванням кофеїну в кількості, еквівалентній двом чашкам кави. Після цього студенти ознайомилися із статтями, в яких (за допомогою вагомих аргументів) відстоювалася точка зору, протилежна їхній власній. На закінчення студенти відповідали на ті ж питання, які їм були задані на початку експерименту. 

З'ясувалося, що учасники, які вживали кофеїн, ставали помітно поступливішими і легше погоджувалися з контраргументами. 

За словами керівника дослідження Перл Мартін (Pearl Martin), ці відомості можуть мати велике практичне значення. "Тільки уявіть, як кавовмісні продукти  ( наприклад кава, чай, кола чи енергетичні напої) можуть вплинути на те, наскільки людина вірить теле-і радіорекламі або політичним заявам, прочитаному відкликанню про фільм або, як вона себе веде на діловій зустрічі в момент обговорення робочих питань ", - відзначає вчений. 

За матеріалами: МедНовини