Кава сприяє запобіганню карієсу

Проведене дослідження доводить, що кава допомагає запобігати розвитку карієсу. Результати дослідження були опубліковані в статті в журналі "Агрокультура і хімія харчових продуктів", рецензію на яку дало Американське Хімічне Суспільство. 

Кава, зроблена із смажених кавових зерен має антибактеріальні властивості проти деяких мікроорганізмів, включаючи стрептокок роду Streptococcus mutans (S. mutans), який є головною причиною зубного карієсу. Досліджуючи цю специфічну властивість кави, вчені двох італійських університетів провели лабораторні випробування, які показали, що деякі молекули кави запобігають наріст S. mutans на емалі зубів. 

"Всі типи кави мають високі антілипкі властивості, що не дає мікробам закріплюватися на зубній поверхні", - говорить провідний автор дослідження, Габріелла Газзані, доктор філософії, професор Відділення Аптекарської Хімії в Університеті Павіа. Вона й інші її колеги з Університету Анкона аналізували зразки зелених кавових зерен і просмажених зерен кави арабіка, робуста і інших сортів з різних країн. 

Всі перевірені зразки уповільнювали агресивну дію S. mutans і показали зниження шкідливих впливів на зубну емаль в межах від 40,5 до 98,1%, згідно з даними, опублікованими в статті. Проте дослідники відзначають, що непросмажена кава із зелених зерен значно менш активно нейтралізує мікробів, ніж смажені зерна чорної кави. 

Вчені також вивчили і порівняли вплив меленої і швидкорозчинної кави, а також кави з кофеїном й кави без кофеїну. Швидкорозчинна кави показала трохи більш високий рівень придушення активності мікробів S. mutans. Що стосується кави з кофеїном і без нього, то результати показують, що кофеїн ніяк не впливає на антілипкі властивості кави, тому, не важливо, якій каві ви віддаєте перевагу - з кофеїном або без нього. Позитивний ефект від обох буде однаковим. 

Дані дослідження говорять, що трігонеллін, розчинний у воді, що входить до складу кави, що надає аромат і відмінні властивості напою, схоже, він є головною складовою,  що відповідає за антілипкі властивості кави. 

Водночас, дослідники застерігають людей від поспішного споживання кави у великих кількостях. Рекомендується утримуватися від надмірного споживання цього напою, обмежуючись тими нормами, що ми споживаємо зазвичай. 

За матеріалами: SciTecLibrary.ru