Кофеїн попереджає рак шкіри

Перелік цілющих властивостей кави далекий від завершення. Згідно вченим з Університету штату Вашингтон, кофеїн здатний скорочувати ризик захворювань на рак шкіри. Результати їх досліджень опубліковані в Журналі теоретичної дерматології. Їх суть в тому, що кофеїн одночасно захищає шкіру від дії ультрафіолетових променів і діє на вже уражені клітини, приводячи до їх саморуйнування. Не виключено, що в майбутньому кава увійде до складу кремів від засмаги.

Рак шкіри розвивається від надмірної дії сонячних променів. Особливо небезпечно ультрафіолетове випромінювання типу "Б", воно викликає генетичні зміни клітин - меланоми.

Раніше вчені довели, що люди, що п'ють багато кави та чаю, менше схильні до ризику шкірних захворювань. Каже Жан-Франсуа Дор, фахівець Міжнародного агентства з вивчення раку у французькому Ліоні: "Наші дослідження однозначно підтверджують, що споживання справжньої кави з кофеїном пов'язане зі скороченням на третину ризику злоякісних шкірних захворювань".

Тепер же вченим належить зрозуміти, як саме кава захищає шкіру від ультрафіолетового випромінювання? Справа в тому, що кофеїн впливає тільки на пошкоджені ультрафіолетом клітини. У них не працює механізм саморуйнування, внаслідок чого ракові клітини розмножуються. Кофеїн же відновлює функцію протеїну, що відповідає за саморуйнування, і хвороба не розвивається далі.

Експерименти на лабораторних мишах показали, що нанесення на шкіру кавовмісних препаратів уповільнює розвиток ракових захворювань на 72%.

Це, однак не означає, що слід випивати по 6 чашок міцного напою в день. Ще не доведено, що кофеїн має виключно благотворний вплив на організм людини. Наприклад, вчені-радіологи з того ж університету Вашингтона стверджують, що кава - це наркотик, який скорочує приплив крові в мозок. До того ж ніхто поки не довів, що кава покращує пізнавальні здібності людини.

За матеріалами: "EuroNews".