Лапачо

Дерево лапачо родом з Південної Америки і зростає в дощових лісах Аргентини, Парагваю та Бразилії Кора традиційно використовувалася для виготовлення мисливських луків індіанців Південної Америки - насправді її назва Pau D'Arco перекладається як «лук» на іспанській мові. Лікувальні властивості лапачо виявляються в самовідновлювальні внутрішньої корі - корі головного мозку, і для правильного збору та обробки цього матеріалу потрібні кваліфіковані збирачі. Кажуть, що властивості лапачо найбільш ефективні і корисні, коли його вживають разом з традиційною південноамериканським мате. Незважаючи на те, що існують достовірні дані про те, наскільки достовірними є поточні дослідження й анекдотичні заяви, лапачо традиційно використовується для лікування всього, від дріжджових інфекцій, до раку, ран, гонореї, діабету, всіх типів грипу та застуди, а також для зміцнення тонусу і крові.

Існує ряд активних компонентів лапачо: лапахол (містить нафтохінони і антрахінони), бета-лапахон, кверцитин, а також інші флавоноїди. У багатьох клінічних дослідженнях лапачо стандартизують дозування трави до певної кількості лапахола (і ці стандартизації не завжди відображають кількості, що зустрічаються в природі), оскільки вважається, що цей компонент, як і деякі інші, має - запального, протималярійні, антибактеріальна, протигрибкова, протипаразитарна та імуномодулююча активність. На жаль, через цю «стандартизації» іноді виявлялися побічні ефекти, пов'язані з вживанням лапачо в великих кількостях (хоча це може бути не так, якби споживалася вся трава). Лапахол є різновидом нафтохінона (N-фактори), і ця група має антибактеріальну та антимікробну активність широкого спектра дії, а також містить антрахінони (А-фактори). Ця синергія між N-факторами і A-факторами може бути важливою частиною того, чому лапахол (таким чином, лапачо) є настільки сильним. Бета-лапахон також є предметом багатьох досліджень.

За останні кілька років було проведено чимало досліджень лапачо і раку, заснованих на традиційному затвердження (і багатьох епізодичних твердженнях), що лапачо має потенціал для лікування раку. У деяких дослідженнях було виявлено, що лапачо має деякі обіцянки, в той час як інші виявили, що лапахол (знову ж, стандартизований до неприродних рівнів) слід приймати в дуже великих кількостях, щоб бути ефективним проти ракових клітин (і це може викликати деякі небажані побічні ефекти). Нафтохінони в лапачо мають антипроліферативну дію проти деяких пухлинних клітин, хоча його ефективність залежить від наявності певних молекулярних компонентів і може бути не такою ефективною проти всіх ракових клітин. Нещодавно було підтверджено, що бета-лапахон проявляє цитотоксичні ефекти, а також знижує активність теломерази в клітинах лейкемії і пригнічує прогресування і метастазування клітин гепатоми, клітин раку молочної залози і клітин раку передміхурової залози.

Оскільки лапачо демонструє протигрибкову активність, його зазвичай використовують для лікування дріжджових інфекцій піхви, викликаних грибком Candida albicans. Одне дослідження запропонувало кип'ятити кору протягом десяти-двадцяти хвилин і приймати чайну ложку перорально два-три рази на день, поки інфекція не пройде. Він також використовується місцево для полегшення дріжджових інфекцій шляхом замочування тампона в охолодженому настої і носіння протягом декількох годин. Лапачо також використовується для зменшення запалення при артриті і атеросклерозі. За рахунок пригнічення проліферації лімфоцитів і Т-клітин запалення зменшується, не надаючи токсичного впливу на клітини. Дослідження на тваринах показали, що лапачо пригнічує вироблення медіаторів запалення простагландину і оксиду азоту, а також обмежує експресію ферментів, які каталізують їх експресію (ЦОГ-II і індуцібельна NO-синтетаза). Через його участі з простагландинами, лапачо також успішно використовується в лікуванні виразкової хвороби. У дослідженнях на тварин, де виразки індуковані комбінацією етанолу (алкоголю) та ібупрофену, пероральне введення лапачо не тільки значно зменшувало пошкодження слизової оболонки шлунка, але також збільшувало продукцію слизу шлунка, зменшувало секрецію шлункової кислоти і загальну кислотність шлунка. Стиснення (чиста тканина, просочена настоєм лапачо) також може бути використано для прискорення загоєння ран, так як багато досліджень показали, що деякі компоненти дійсно сприяють зростанню нових клітин. У недавньому дослідженні на тваринах було запропоновано використовувати лапачо в якості можливої ​​терапії на додаток до традиційної фармакотерапії депресії, оскільки лапачо надає антидепресантоподібну дію на мономінергічну систему.

Чай Лапачо можна приготувати, наливши одну чашку окропу на одну чайну ложку кори лапачо, що дозволить йому настоятися 5-7 хвилин. Одна чайна ложка Одна чайна ложка порошкоподібного екстракту може бути додана в воду (гарячу або холодну) або змішана з соком, посипана супами і т. Д. Активні властивості лапачо розчинні у воді (не розчинний в етанолі або жирі), тому траву краще всього використовувати в в формі чаю або при змішуванні з водою (не тваринні жири, такі як молоко, йогурт, масла або настойки). Лапачо також можна поєднувати з йерба мате для традиційного американського цілющого чаю. Одна рекомендована доза становить 1-4 грами в день, взятих в розділених дозах, або 1-5 чашок чаю.