Вчені виявили нову позитивну властивість кави

Вчені Інсбрукського медичного Університету, Австрія, встановили, що 100 міліграмів кофеїну - доза, еквівалентна двом чашкам кави - ​​стимулюють активність відділу головного мозку, відповідального за короткочасну пам'ять. 

У ході дослідження, що проводилося під керівництвом доктора Флоріана Коппелстаттера, 15 добровольців-чоловіків, протягом двох діб утримуються від їжі, не палили і не пили каву, отримували в різний час кофеїн, розчинений у воді, або звичайну воду. 

Потім вони проходили функціональну магніто-резонансну томографію і тести на пам'ять й кмітливість. 

В результаті обстеження на магнітно-резонансному томографі з'ясувалося, що під впливом кофеїну у випробовуваних підвищується активність в районі лобової частки кори головного мозку - зони, відповідальної за короткочасну пам'ять та інтелект. У чоловіків, які пили чисту воду, змін активності головного мозку не спостерігалося. 

Учасники експерименту, які отримали дозу кофеїну, легше і швидше справлялися із запропонованими ними тестами. 

Як підкреслюють організатори дослідження, їхній експеримент вперше показав безпосередній вплив кофеїну на функції пам'яті та інтелект. Раніше загальне підвищення працездатності під впливом кофеїну пояснювалося здатністю цієї речовини стимулювати увагу. 

Не варто думати, попереджає доктор Коппелстаттер, що велика кількість випитої кави може перетворити звичайну людину на інтелектуала. Під впливом великих доз кофеїну різко зростає почуття тривоги, що нейтралізує всі позитивні ефекти. 

За словами Коппелстаттера, механізм впливу кофеїну на різні відділи головного мозку залишається в цілому малодослідженим. Вчені вважають, що чутливість до кофеїну проявляють як дрібні кровоносні судини головного мозку, так і нервові клітини. 

За матеріалами: Медновости