Зайдено іще одна корисна властивість зеленого чаю

Вчені підтвердили, що корисні речовини зеленого чаю, відомого своїми потужними антиоксидантними властивостями, проникають в тканини ока і допомагають у запобіганні розвитку ряду очних хвороб, повідомляє ресурс MIGnews.com.

Вперше офтальмологам Китайського університету Гонконгу вдалося виявити, що сітківка та інші тканини ока поглинають речовини зеленого чаю - катехіни, які здатні запобігти розвитку глаукоми та іншим поширених небезпечних очних хвороб. До цього відкриття залишалося неясним, чи можуть катехіни з напою потрапляти в шлунок, а з шлунково-кишкового тракту - в очні тканини.

Біологи провели експеримент на лабораторних щурах, яким давали пити зелений чай. Аналіз тканин ока точно показав, що очні структури поглинають значну кількість катехінів.

Позитивний ефект катехінів зеленого чаю в процесі зниження шкідливого окислювального стресу в очах триває до 20 годин. Окулісти дійшли висновку, що споживання зеленого чаю запобігає окислювальний стрес і потенційно запобігає розвитку глаукоми.

За матеріалами: tv.ukr.net