Ягоди годжі: чудо з Гімалаїв

Походження та біологічні характеристики

Годжі - лат. lycium barbarum, відомі також як wolfberry або fructus lycii - як рослина, являють собою вічнозелений листяний чагарник, що росте до 3 метрів у висоту і зустрічається в субтропіках Китаю, Монголії, Гімалаях і на Тибеті. Відомо безліч видів (близько 40) і підвидів цієї рослини.

Кращі ягоди годжі вирощують в китайській автономії Ніньсья, яка володіє унікальними кліматичними характеристиками. Ягоди саме з цього регіону мають найвищі показники як смакові, так і лікувально-профілактичні.

Збір ягід проводять безконтактно - струшуючи їх на попередньо натягнуті сітки. І все тому, що дотик до сирої (Не сушеної) ягоди провокує алергічну реакцію (настільки, біологічно активним є її сирий сік). У даний час група вчених з Австралії знайшла спосіб зберігати біологічно активний сік годжі отриманий в сирому вигляді, шляхом віджиму особливим способом. Властивості соку у багато разів перевищують властивості настою або інших способів вживання, але, на жаль, поки зберігати його можна не більше кількох годин.

 Показання до застосування

Хоча ягоди годжі тільки недавно сенсаційно з'явилися на ринках Європи і США, в Азії їх споживчі та цілющі властивості знають вже більше двох тисяч років, а сама ягода відома людині вже більше 5000 років. Саме ягодам годжі, в числі не багатьох регулярних продуктів харчування, приписують характерне «подовження» життя людей, які живуть в Гімалаях. Є свідчення про такого жителя Лі Кін Єні, який прожив 252 роки з 1678 до 1930 року. Протягом усього свого життя він регулярно вживав у їжу ягоди годжі.

Особливістю цих, на перший погляд, не вибагливих ягід є унікальний набір природних компонентів, які роблять їх не лише смачними, а й надзвичайно корисними, майже чудодійними:

- 21 мінерал (у тому числі і дуже актуальне для жителів України залізо, цинк, йод).

- 18 амінокислот (що більше навіть ніж у матковій пилку бджіл)

- У 500 разів більше вітаміну С, ніж в апельсині

- У 15 разів більше заліза, ніж у шпинаті.

- Вітаміни - В1, В2, B6 і Е.

- Незамінні полісахариди - LBP-1, LBP-2, LBP-3, LBP-4, яких немає ні в одному продукті харчування.

Східна медицина рекомендує годжі при анемії, болях у спині, проблемах із зором, цукровому діабеті. А також як засіб загального зміцнення здоров'я при вагітності, для поліпшення роботи спинного і головного мозку і ЦНС в цілому, зміцнення сну, як антистресовий засіб. Крім того годжі часто використовують для омолодження всього організму, нормалізації ваги і апетиту, зниження цукру і холестерину в крові, стабілізації тиску, загального поліпшення роботи серця і мозку. Відомості про результативне використання ягід годжі на стільки великі, що можна говорити про їх застосуванні в лікуванні сотень захворювань від хвороби Ацльцгеймера до СНІДу. Але найбільш ефективними ягоди годжі опинилися в лікуванні захворювань мозку, крові та онкології.

Дослідження японських учених ще в 2006 році підтвердили відновння дію соку годжі на структуру ДНК. На їх думку, ягоди годжі мають унікальні молекулярними зв'язками, які збільшують їх енергетику в кілька разів. Людський організм, отримавши, за допомогою полісахаридів, первинну структуруючу інформацію, проводить балансування функціонування кожної окремої клітини, при цьому мобілізується і калібрується робота всіх захисних функцій організму як єдиної системи.

Окрему увагу варто звернути на полісахариди. Ці складні вуглеводи, будучи нашим основними джерелом енергії, мають величезну антибіотичну, противірусну, протипухлинну, антидотну активністю. Вони - один з основних джерел ліпопротеїдів і білкових комплексів крові. Саме завдяки ним можна говорити також про профілактичну дію ягід годжі дуже багатьох захворювань шлунково-кишкового тракту, діабету, жовчнокам'яної і сечокам'яної хвороби, апендициту, атеросклерозу, пухлинної патології, порушень обміну речовин, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, та ін

Полісахариди годжі здатні забезпечити енергією всі системи людського тіла, вони живлять шкіру, стимулюють регенерацію кісткового мозку, підтримують мікрофлору людини.

У терапії онко-захворювань ягоди годжі можуть використовуватися як допоміжний засіб лікувальної дії. У багатьох країнах, у тому числі Японії, Китаї, Швейцарії були проведені дослідження, позитивно характеризують ефективність цих ягід у такому лікуванні, так як ці плоди містять відносно високу кількість активного германію, відомого своїми властивостями. Крім того ягоди годжі істотно підсилюють вироблення в організмі гамма-інтерферону, здатного зупинити зростання ракової пухлини, вбивати ракові клітини і навіть стимулювати зворотні процеси спрямовані на одужання організму. Таким чином, ягоди годжі, хоча і не замінюють лікарські засоби у важких випадках онко-захворювань, однозначно є хорошою підмогою в лікуванні, і незамінні в ранній профілактиці таких захворювань.

Деякі джерела говорять також про антицелюлітних властивостей цих ягід, а кілька відомих таблоїдів повідомляють про те, що 1 столова ложка цих ягід здатна забезпечити людину всіма необхідними вітамінами і захистити від раку!

 Способи вживання

Одним із способів самостійного застосування ягід годжі є настоянка:

1 столову ложку плодів заварити в посуді або термосі, закрити і настоювати протягом 30 хвилин. Отриманий настій приймати всередину по 1/2-1/3 склянки 2-3 рази на день. Решта після зціджування ягоди також можна вживати в їжу.

Для профілактики гіпертонії в народній медицині КНР рекомендують додавати ягоди годжі в оолонг (улун) у пропорції до 5% ягід. А в разі потреби нормалізації ваги - та ж пропорція, але вже з пуером.

Крім того ягоди можна змішувати з кашами.

Протипоказань до вживання ягід майже немає, тільки висока температура і індивідуальна непереносимість.

Увага! Для збереження ефективного активного впливу, ні в якому разі не можна додавати сіль або цукор в продукти з ягодами годжі!