Колодязь Дракона

У Китаї чай Колодязь Дракона (Лун Цзін) вважається найвідомішим і найулюбленішим. У наші дні його називають королем зеленого чаю. Вирощують його в місті Ханчжоу, неподалік від Колодязя дракона поблизу озера Сі Ху.

Вперше про цей чай розповідав у книзі Лу Юя «Ча Цзінь», написаній у VIII столітті. Згодом довкола нього з'явилося багато цікавих легенд. Нерідко таку незвичайну назву пов'язують з тим, як поводяться чайні листя у воді. Вони обертаються, закручуються, що нагадує рух дракона.

За однією з легенд, у період династії Мін (1368-1644 рр.) у місцевості, де цей сорт чаю вирощували, почалася посуха. Щоб отримати воду для поливу рослин, люди спорудили колодязь і викопали камінь, який формою був схожий на дракона. Згодом і чай стали називати Колодязь Дракона.

Збирання врожаю починається наприкінці березня-початку квітня. Молоді пагони в цей час дуже ніжні, що забезпечує високу якість напою. Збирають виключно верхні листочки, що мають однаковий розмір та без пошкоджень. Зриваються тільки бруньки, або зав'язь з одним-двома листочками. Форма листа плоска.

Під час обробки сировину обсмажують в котлі, постійно помішуючи її вручну, щоб усунути гіркоту, яку дає хлорофіл. Потім вона викладається на бамбукові сита для охолодження. Більшість листя набуває бурого відтінку. Зелені листки видаляють.

Склад

У сухому вигляді чаїнки рівні, симетричні, гладкі. У гарячій воді вони розкриваються. М'які листочки, кружляючи, повільно осідають на дно чашки.

Колір, аромат, смак

Аромат напою яскравий, насичений, свіжий, з нотками насіння і каштана, що розкривається з кожною наступною заваркою. Колір настою яскраво-зелений із жовтим благородним відливом. Смак маслянистий, спостерігається легкий солод, добре відчутні квіткові, трав'янисті, медові та горіхові нотки. Післясмак тривалий, приємний.

Корисні властивості

Чай благотворно впливає на різні органи та системи органів організму:

  • підвищує імунітет, забезпечуючи антибактеріальний та антивірусний ефект;
  • виводить надлишок рідини;
  • нормалізує роботу серцевого м'яза, зміцнює стінки судин;
  • позитивно впливає на стан порожнини рота та зубів;
  • прискорює клітинну регенерацію, уповільнює процес старіння;
  • нормалізує роботу ШКТ;
  • сприяє зняттю втоми;
  • нормалізує обмінні процеси;

покращує роботу мозку, підвищує працездатність.

Категорія: